Samarbeid med kirken og Gideonpresentasjon

En enkel og ryddig vei for menigheter som ønsker å invitere Gideon.


Et bevisst samarbeid med kirken

Gideon har siden starten arbeidet i nært samarbeid med evangeliske og protestantiske kirker.

Samarbeid med kirken og Gideonpresentasjon, med presentasjon av misjonsarbeidet i Norge og internasjonalt

Kirken er vår åndelige base, vår viktigste bønnepartner og en sentral støttespiller for bibelarbeidet. Vi opptrer ikke som et parallelt arbeid, men som en forlengelse av kirkens eget misjonsoppdrag.

Samarbeidet bygger på tillit, tydelige rammer og respekt for lokal ledelse og teologisk ståsted. Vi kommer alltid etter avtale og innenfor menighetens egne rammer.

Mange menigheter opplever Gideon som en stabil og forutsigbar samarbeidspartner som bidrar med et konkret, globalt og bibelnært fokus på misjon.

Mange menigheter bruker også Life Book som en viktig ressurs for ungdommene i kirken.

Hva en Gideon-presentasjon gir

En presentasjon gir menigheten et innblikk i hvordan Guds ord deles i Norge og internasjonalt, og hvilken betydning dette har i møte med mennesker i ulike livssituasjoner.

Innholdet tilpasses rammen dere setter. Det kan være et kort personlig vitnesbyrd fra tjenesten, konkrete historier fra utdeling i skoler, helsevesen eller andre arenaer, og en oversikt over hvor bibler og nytestamenter plasseres. Samtidig settes arbeidet inn i en større sammenheng, slik at menigheten ser hvordan bibelmisjon henger sammen med kirkens eget kall.

Presentasjonen kan være kort og konsis i en gudstjeneste, eller mer utdypende i et misjonsmøte eller en temakveld. Alt avklares på forhånd, slik at innhold og lengde oppleves relevant og ryddig for menigheten.

Samarbeid med kirken og Gideonpresentasjon, med presentasjon av misjonsarbeidet i Norge og internasjonalt

Slik foregår en presentasjon

En Gideon-presentasjon skjer alltid etter avtale med menighetens ledelse.

Samarbeid med kirken og Gideonpresentasjon, med presentasjon av misjonsarbeidet i Norge og internasjonalt

Den kan holdes i forbindelse med gudstjeneste, misjonsmøte eller annen samling, alt etter hva som passer best for dere.

Et typisk forløp er en kort introduksjon, en presentasjon av arbeidet, én konkret historie fra tjenesten og en orientering om hvordan menigheten kan støtte gjennom forbønn og givertjeneste.

Dersom menigheten ønsker det, kan det samles inn et eget kirkeoffer til bibelarbeidet. Dette avklares alltid i forkant, slik at informasjonen kan gis tydelig og i tråd med menighetens praksis.

Slik sender dere forespørsel

Kirker som ønsker besøk, kan enkelt sende en forespørsel via vårt digitale skjema. Link finner du rett nedenfor.

Når vi mottar forespørselen, tar vi kontakt for å avklare detaljer og finne en løsning som passer deres kalender og behov.

Jo mer konkret informasjon som gis om type samling, ønsket tidsramme og praktiske forhold, desto lettere kan vi tilpasse presentasjonen til deres menighet.

presentasjon